Če želite, da je hipnoza uspešna, se popolnoma prepustite sugestijam terapevta

V osnovi ločimo različne vzorce možganskih valov, med katerimi je tudi alfa stanje. Zanj je značilno, da se možganski valovi upočasnijo in mu pravimo tudi sproščeno stanje dnevnega sanjarjenja. Eden od načinov, s katerim lahko to dosežemo je tudi hipnoza, ki je s tega vidika odlično terapevtsko orodje.

Verjetno ste se tudi vi že kdaj zalotili, da se niste natančno spomnili, kaj vse se je zgodilo na poti od doma v službo. To pa zato, ker ste bili v posebnem stanju transa, kjer je naše obnašanje operirala naša podzavest. Če dobro razmislimo, je hipnoza povsem normalno stanje človeka, ki ga lahko doživimo celo večkrat na dan, prav tako pa je tudi odlično terapevtsko orodje.

Vsaka hipnoza je odvisna tudi od motivacije pacientov

Danes je mogoče hipnotizirati veliko večino ljudi. Zanjo se najpogosteje odločijo posamezniki z duševnimi težavami, kot so na primer shizofrenija in osebnostne motnje ali pa odvisniki od drog. Prav tako pa je hipnoza učinkovita za odpravljanje težav, kot so razne fobije, tesnobe, izgorelost, nespečnost in še mnogo drugega.

V splošnem obstaja od 5 do 10 % populacije, ki ni dojemljiva za hipnozo, ostali pa so nekateri bolj dojemljivi, drugi pa manj. Zagotovo je uspešnejša, če jo redno izvajamo in če smo zanjo bolj motivirani.

Med hipnozo se popolnoma prepustite sugestijam terapevta

S hipnozo dosežemo izjemno sproščenost, zato paciente popelje v svet izjemnega udobja. V bistvu gre za zelo prijeten občutek, ko pozabimo na vsakdanje skrbi in smo osredotočeni zgolj na našo notranjost.

Pri tem je ključnega pomena, da se pacient popolnoma prepusti sugestijam in različnim tehnikam terapevta. Z njimi terapevt popelje pacienta v poseben hipnotičen trans, s tem pa je verjetnost, da bo hipnoza uspešna, toliko večja. V tem stanju je pacient dojemljiv za iskanje rešitev na svoje težave, ne da bi ga pri tem ovirala njegova zavest.